Телефон: +389 70 482 831  
Најава Зачлени

Најавете се

Корисничко име *
Лозинка *
Запамти ме

Креирај акаунт

Сите полиња означени со (*) се задолжителни.
Име *
Корисничко име *
Лозинка *
Потврди лозинка *
Email *
Потврди email *
Тест2
1 1
7 7
0 0
8 8
Days
2 2
0 0
Hours
3 3
9 9
Minutes
0 0
8 8
Seconds

Годишната изложба на ДЛУМ собра 120 автори

  • Петок, 17 Јануари 2014 18:05
  • Напишано од
Ликовниот уметник Никола Иванов-Балтон е добитник на престижната награда „Нерешки мајстори“, која за сликарство и континуирано творештво му ја додели Друштвото на ликовните уметници на традиционалната, 64. по ред, Годишна изложба отворена во Музејот на град…

Скулптури од Слободан Милошески

  • Вторник, 19 Декември 2006 01:00
  • Напишано од
Изложба на скулптури од Слободан Милошески, вечерва, во 20 часот ќе биде отворена во Ликовниот салон во Велес. Тој ќе се претстави со 16 дела, работени во дрво. Преку меката структура на дрвото, авторот ја предава…

Изложба на Слободан Милошески

  • Вторник, 20 Септември 2011 02:00
  • Напишано од
Во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица, вечерва (20.30 часот) ќе се отвори изложба на Слободан Милошески со наслов Варијабилна артикулација".   Овој проект кој претставува просторна инсталација составена од повеќе целини нуди многу можни…

Најпопуларно

Facebook